Opláštenia hál a civilných objektov

Opláštenia hál a civilných objektov

Za 15 rokov našej činosti sme zrealizovali stovky opláštení objektov a nainštalovali 500.000 m2 fasádnych panelov . Použitie sendvičových panelových systémov nachádza uplatnenie ako plášť najmä pri priemyselných – výrobných , skladových, manipulačných hálách,  ako aj iných objektov civilných stavieb. Čoraz častejšie sú uplaťňované nové moderné kompaktné panely nahrádajúce systémy odvetraných fasád typu alucobond, ktoré sú aplikované na tých najnáročnejších architektonických projektoch.

 

Izolačné panely s jadrom polyuretánovej peny:

 Sendvičové izolačné panely plne vyhovujú protokolom a dohodám o životnom prostredí zo svetových konferencií v Montreale, Rio de Janeiru a Kyotu. Izolačné panely s jadrom z pevnej polyuretanovej peny a ich povrchové úpravy plne vyhovujú súčasným hygienickým predpisom pre potravinárske prevádzky. Panely sú vyplnené netoxickou homogénnou izoláciou s uzatvorenými pórmi. Táto izolácia odoláva napadnutiu hmyzom a bráni rastu pliesní.

 U polyuretanových panelov nedochádza k tepelným mostom ani k povrchovej vnútornej kondenzácii z dôvodu prechodu tepla panelom. Vnútorné povrchy sú hladké (alebo s jemnou prfoilácioui), ľahko umývateľné, čistiteľné , nezadržujú nečistotu a neprepúšťajú vlhkosť. Majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti.

Stavba panelov sa uskutočnuje jednoducho a rýchlo, najčastejšie úchytom na oceľovú alebo betónovú konštrukciu. Pre vnútorné objekty (napr. chladené sklady alebo deliace priečky) do určitých rozmerov je možné využiť vysokú pevnosť panelov a postaviť tak požadovaný objekt aj bez oporných konštrukcií.

Sendvičové izolačné panely majú nepriepustnú oceľovú, alebo hliníkovú lícnu vrstvu a jadro z tuhého polyuretanu s uzatvorenými pórmi, čím sa odstraňujú tepelné mosty a vylučuje sa kondenzácia vo vnútri panelu. Cez nepriepustné kovové lícne vrstvy nemôže do izolačného jadra vnikať vlhkosť ani vzduch a preto nemôže počas životnosti systému ovplyvniť jeho tepelno-izolačné vlastnosti.

Spoje medzi panelmi sa vytvárajú veľmi jednoducho pomocou pero- drážkového profilu bokov panelov. Tento systém bol navrhnutý s ohľadom na jednoduchú, rýchlu montáž a dobrú tesnosť spojov. Pomocou panelov sa tak vytvára stenový a strešný plášť budov, ktorý má zaručenú vysokú súvislosť izolačnej vrstvy a estetický dizajn, ktorý je možné dosiahnuť aj kombináciou rôznych druhov farieb. Rohové spoje, strešné spoje a ostatné klampiarske prvky sú z oceľových plechov v príslušných farbách, vyhotovované podľa zadania projektantom resp. podľa katalógových prevedení.

Izolačné panely s jadrom z minerálnej vlny

Izolačné panely s jadrom z minerálnej vlny nachádzajú rovnaké uplatnenie ako panely s PU penou pri požiadavke vysokej požiarnej odolnosti, pretože patria do skupiny nehorľavých stavebných prvkov.

Realizované projekty

Coording Komárno

Coording Komárno

Predmetom diela je stenové a strešné opláštenie skladovej haly . ...

KLIMAK NItra

KLIMAK NItra

nadčasový design - fasádne a strešné opláštenie

Holcim Rohožník

Holcim Rohožník

Opláštenie minerálnymi panelmi -projekt Dynamo

Spýtajte sa nás

Nezáväzne nás kontaktujte prostredníctvom formuláru a my sa Vám budeme obratom venovať.